Úvod » O nás

Historie i současnost GIGANET.cz

Síť GIGANET.cz byla založena již v roce 1998. Svoji konkrétní podobu začala nabírat v lednu roku 2001, kdy byla zaregistrována doména giganet.cz a společnost začala poskytovat připojení k síti internet přes bezdrátové i kabelové technologie. Svůj rozvoj si v současnosti zajistila spoluprací s lokálními providery (ISP). Dnes nabízíme širokou škálu produktů s kvalitní podporou na kvalitní páteřní síti zapojené do samého srdce optických tras v České republice.

Naše služby využívají nejen domácnosti, ale mezi spokojené zákazníky patří také firmy, městské úřady, či vzdělávací zařízení. Našich klientů si velmi vážíme a díky znalosti zákaznického prostředí vždy navrhujeme a realizujeme nejvýhodnější řešení jejich potřeb a požadavků.

Každoročně provádíme investice do výstavby a modernizace naší sítě, abychom vždy zajistili našim zákazníkům služby v nejvyšší kvalitě. Kromě poskytování připojení k síti internet nabízíme všem našim zákazníkům také možnost sledování TV programů přes internet, včetně možnosti sledování těchto TV programů i na klasickém televizním přijímači.

V roce 2010 jsme obohatili své portfolio služeb o hostování serverů, tzv. server housing, který najdete na doméně Hostujserver.cz. K tomuto projektu nabízíme i mnoho doplňkových služeb, jako je například využití služby Load Balancer, a řídíme se zásadně heslem: U nás bude Váš server v bezpečí a v jednoduchosti najdete sílu.

V neposlední řadě se společnost GIGANET.cz v roce 2013 stala členem organizace RIPE NCC s registrací Local Internet Registry (LIR). Provozujeme vlastní nezávislou síť, máme svůj vlastní autonomní systém a přidělené vlastní IP rozsahy jak verze 4, tak nově i verze 6. Celá naše vlastní nezávislá síť podporuje IPv6 na těch nejmodernějších technologiích. Hlavní páteřní technologii hostujeme v telehouse CE-Colo (dříve Sitel).

V roce 2018 jsme začali spolupráci se sítí UfoNet.cz a díky užší spolupráci s portálem Živéfirmy.cz jsme získali certifikát SPOLEHLIVÁ FIRMA, a to již několik let.

V roce 2019 jsme se stali partnery společnosti CETIN a.s. a jsme schopni Vás připojit po celé České republice jak na kabelu tak i na optické síti. Více najdete na www.zrychlimecesko.cz.

Dostali jsme opět chuť a další veselou náladu na provozování připojení k síti internet. V roce 2022 se firma stále mění svým postojem a dobrou náladou. Život si jako lidé musíme užívat a my vám pomůžeme "alespoň" s připojením do sítě internet nebo možná i s jinými věcmi :-)

Pracujeme I V NOCI aby vy jste mohli pracovat přes den!
Neustále inovujeme modernizujeme a navyšujeme kapacity